Michalka (hypotonie, epilepsie,....)

04.04.2015 19:45

Michalka se narodila 05.05.2010 jako zdravé dítě, těhotenství bylo v pohodě, porod také, žádné komplikace nebyly.

V létě téhož roku jsme byli na dovolené u babiček v Jizerských horách a Míša od nich dostala náušničky, a já jsem se proto těšila, kdy už naočkujeme. 19. srpna 2010 dostala naše dcera první dávku Infanrix Hexa a pediatra mě postrašila další nebezpečnou nemocí. Vzápětí nabídla Synflorix a já kývla. Lékařka okamžitě další vakcínu aplikovala.

Byla jsem ráda, že Míša neměla následně očekávané horečky. Jenže pak začala plakat...rozhodně to nebyl normální pláč, ale...hrůůůza!!! Celý dny a noci jsem ji měla v náruči. Spala vždycky 10-20 minut...zase řev...spánek...řev... Rozhodně jsem to nedávala do souvislosti s očkováním. Další dávka následovala 23.09.2010, to jsem tak nějak přešla, protože dítě křičelo neustále a od doktorky v průkazce bylo, že je zdravá a že prospívá. Pravda je, že se mne doktorka stále ptala, jestli dítě už leze a sedí, dcera nedělala nic. Doktorka říkala, že počkáme. Dne 26.10.2010 následovaly další dávky Infanrix Hexa a Synflorixu. Doktorka čekala, až začne Míša něco dělat sama a kolem 01.11.2010 jsme museli na infekční pohotovost do Plzně se zánětem žaludku. Michalka byla pořád na stejné úrovni a mně začínalo být jasné, že se něco děje jinak, než by mělo a na jaře 2011 jsme jeli do Prahy k MUDr. Kolářové. Okamžitě jsme měli dg. centrální hypotonický syndrom. Přesto dne 26.05.2011 byla aplikovaná poslední dávka vakcín. Od chvíle, co jsme se dověděli diagnózu, jsem začala obíhat s dcerou veškerá dostupná vyšetření: neurologii, ORL, oční a genetiku. Hodně se mi ulevilo, když vyšetření genetiky bylo v pořádku. Snažila jsem se pátrat dál. Měla jsem podezření na Toxoplasmózu, protože jsme dříve kočičku měli, ale nic, výsledky byly v pořádku. Postupem času se Míše přidala epilepsie, nález na MR není, EEG je katastrofální. Michalka byla i na videoeeg, aby viděli stav při záchvatu a nakonec mi doktorka řekla, že vlastně ani nepoznají, kdy jde do záchvatu, protože epileptická akce je stále. Už jsme měli tolik léků a nezabíraly, že i doktorka mi říkala, že si musí udělat tabulku. Od letošního února 2015 máme farmakoresistentní nekompenzovanou epilepsii. Teprve na podzim 2014 se ke mně dostala informace, že mohou rodiče sami nahlašovat nežádoucí účinky po očkování a tak jsem napsala na SÚKL, že mám celou dobu podezření, že zdravotní problémy naší dcery vznikly v důsledku očkování. Bylo mi řečeno, že těch důvodů onemocnění může být vícero, ale když zjistili, že k Hexavakcíně byl duplicitně očkován v jeden den Synflorix, začali si tyto údaje ověřovat. Z webových stránek SUKLu jsem si vytiskla nahlášené nežádoucí účinky v roce 2013 a zaškrtala ty, co potkaly nás: pláč (neutišitelný), hypotonie, narušení PMV, zastavení PMV, epilepsie, zvětšené lymfatické uzliny (v roce 2012 jsem byla s dcerou na sonu a

nic nenašli, přitom je má zvětšené dodnes), nechutenství, akutní gastritida. Prostě po všem, co jsem za poslední dobu slyšela a sama si přečetla, jsem si jistá, že zdravotní problémy naší mladší dcery jsou následkem očkování. Máme ještě starší dceru a ta je naočkovaná podle očkovacího kalendáře, ale po zkušenostech s Michalkou jsem pro ni odmítla Cervarix. Michalka má naštěstí od neurologa další očkování zakázané. Snažíme se ji vnímat a začleňovat v rámci možností jako zdravé dítě, je to veselá holčička, chodí do školky, má asistentku a opravdu se jí tam líbí.

Vím, že už nikdy nebude normální, neřekne si nikdy o jídlo ani o pití, na záchod taky ne, s tím jsem se pomalu smířila...musím.... spousta dětí je na tom mnohem hůř!!! Ale mrzí mě, že není nikam dovolání!!! Na lázně, na kočárek, na vozíček a jiné pomůcky, co děťátko potřebuje, se musí vyloženě žebrat, pořádat sbírky nebo sbírat víčka od petlahví. Proč!? Máme tu všechno obráceně..na hlavu postavený.... Souhlasím se zveřejněním příběhu.